• Biologická olympiáda - kategória D

• Dňa 25. 4. 2018 sa v Centre voľného času v Starej Ľubovni uskutočnilo obvodné kolo 52. ročníka biologickej olympiády – kategória D.  Našu školu úspešne reprezentovali žiačky 6. a 7. ročníka - Petra Derevjaníková a Simona Foltanová. Olympiáda mala tri časti: praktickú, písomnú časť a identifikácia rastlín a  živočíchov. Petra Derevjaníková sa umiestnila na 3. miesteSimona Foltanová na 2. mieste.

Srdečne blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy!

• Spoznávame kroj našej obce

• Posolstvo našich predkov, zvyky, miestny dialekt a kroje sa snažíme uchovávať aj pre mladšiu generáciu – žiakov našej školy. 24. apríla sme zorganizovali zaujímavú prednášku pod názvom Spoznávame kroj našej obce, ktorej sa zúčastnili všetci naši žiaci spolu s vyučujúcimi. Prednášajúcim bol PhDr. Ivan Bulík, ktorý všetkým predstavil jednotlivé časti tradičného ženského a mužského kroja, oboznámil nás s materiálmi, z ktorých sa kroj  zhotovuje, s postupom šitia či tkania. Pripravené mal aj staré dobové fotografie Jarabinčanov v krojoch, niektoré až z 19. storočia. Jeho pútavé rozprávanie dopĺňali zážitky a príhody našich dôchodkýň, ktoré prišli oblečené tiež v krojoch. Nechýbala ukážka čepčenia nevesty s typickými jarabinskými piesňami a nakoniec si žiaci mali možnosť vyfarbiť predpripravené obrázky ženského a mužského kroja. Ďakujeme za ústretovú spoluprácu p. I. Bulíkovi a našim dôchodkyniam.

• Deň Zeme

• Každý rok organizujeme v rámci Dňa Zeme aktivity spojené so skrášľovaním našej obce a okolia. Tento rok sme sa rozhodli upraviť a zútulniť okolie našej školy za krásneho slnečného počasia. Šikovné a pracovité ruky našich žiakov, učiteľov a nepedagogických zamestnancov dokázali vyčariť krásne skalky. Naši žiaci nás aj teraz presvedčili, že práca s hrabľami, motykou či metlou im nie je cudzia a pomáhajú aj doma. Sme povďační aj obecnému úradu za materiálnu pomoc pri realizácii nášho Dňa Zeme.

• Biologická olympiáda

• Dňa 11. apríla 2018 sa konalo obvodné kolo 52. ročníka  biologickej olympiády kategórie E v Starej Ľubovni. Našu školu pod vedením p. uč. Danici Sikorjákovej úspešne reprezentoval žiak 8. ročníka  Ján Česelka, ktorý obsadil 1. miesto.

Srdečne blahoželáme a želáme veľa úspechov aj v krajskom kole.