• Deň Rodiny

• V kinosále nášho kultúrneho domu sa v nedeľu 27. mája stretli rodiny viacerých generácií. Pri príležitosti Dňa rodiny sme sa prezentovali kultúrnym programom. Najskôr vystúpili  deti z materskej školy, potom žiaci zo základnej školy. Spev, tanec, folklórne pásmo vystriedali humorné anekdoty a príbehy našej rodáčky - spisovateľky Justíny Maťašovskej (podané žiakmi 6. ročníka) a zábavná scénka z prostredia nemocnice (žiaci 8. ročníka). Aj tento rok sme chceli poukázať na to, aká je funkcia rodiny dôležitá a nenahraditeľná.

• Mandolíny

• Osem našich žiakov sa odhodlalo na neľahkú úlohu. Ich túžbou je naučiť sa hrať na zaujímavom strunovom hudobnom  nástroji – MANDOLÍNE.

Na pomoc nám prišli niektorí skúsení členovia folklórneho súboru z Kamienky pod vedením Ing. Martina Karaša a trpezlivo ich viedli krok za krokom. Najskôr bola výmena strún, potom ladenie a teraz prebieha samotný nácvik.

Siedmich chlapcov a jedno odvážne dievča čaká ešte veľa práce, ale ich túžba a snaha naučiť sa hrať na mandolíne je naozaj veľká.

Členom folklórneho súboru Barvinok, ktorí nám ochotne pomáhajú s nácvikom, srdečne ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

• Festival drámy a umeleckého slova A. Duchnoviča

• V dňoch 9. – 10. mája 2018 sa šiesti naši žiaci zúčastnili krajského kola v ukrajinskom prednese pod názvom Festival drámy a umeleckého slova A. Duchnoviča v Prešove. Umelecké texty poézie a prózy v jednotlivých kategóriách odzneli počas dvoch dní a predstavili sa nimi okrem našich žiakov aj žiaci zo Šarišského Jastrabia, Spojenej školy T. Ševčenka z Prešova, žiaci zo Sniny a z Uble v Centre ukrajinskej kultúry v Prešove. Na druhý deň v Divadle A. Duchnoviča sa prezentovali herci z  Mukačeva divadelným spracovaním hry M. Twaina – Tom Sawyer. Po príjemnom umeleckom zážitku nasledovalo vyhodnotenie súťažnej prehliadky. Z našej školy sa umiestnili:

1.kategória (poézia) – 1. miesto – Bibiána Gontkovská (4. ročník)

2.kategória  (próza) – 3. miesto – Sophia Derevjaníková (6. ročník)

3.kategória (poézia) – 2. miesto – Tímea Kundľová (9. ročník)

3.kategória (próza) – 1. miesto – Martin Štefanik (8. ročník)

Všetkým súťažiacim srdečne blahoželáme!

• Deň víťazstva nad fašizmom

• Deň víťazstva nad fašizmom sme si v našej obci pripomenuli 11. mája pietnym aktom pri pomníku padlých v Parku mieru. Po odznení básne, príhovoru a štátnej hymny si žiaci druhého stupňa vypočuli pútavé rozprávanie a prezentáciu s vlastnými fotografiami podpredsedu OblV SZPB v Starej Ľubovni Ing. Ladislava Šlachtovského. Priblížil žiakom kruté a neľútostné podmienky ľudí v koncentračných táboroch.