•          Naši deviataci sa tento rok zhostili výnimočnej úlohy - pre malých prváčikov pripravili program, aby ich prijali za žiakov našej školy.

Po krátkom kultúrnom programe prváci plnili rôzne disciplíny, na ktorých ukázali svoje vedomosti a zdatnosti, potom zložili slávnostný sľub a kráľ ich „pasoval" žiackeho cechu prváckeho.

• Príjemné jesenné počasie na futbalovom ihrisku sprevádzalo účelové cvičenia a didaktické hry, ktoré si vyučujúci pripravili pre žiakov 1. a 2. stupňa. Na jednotlivých stanovištiach si žiaci po skupinkách overovali vedomosti z civilnej ochrany, zdravotníckej prípravy, dopravnej výchovy a vyskúšali si aj orientáciu v teréne či streľbu zo vzduchovky.

• V sobotu 6. 10. 2018 žiaci turistického záujmového útvaru navštívili Vysoké Tatry. Zo  Štrbského  Plesa po Tatranskej magistrále označenej červenými turistickými značkami sme sa vydali smerom na západ k brehu Jamského plesa. Krátky oddych na brehu Jamského plesa nám spestril výhľad do Podtatranskej kotliny. Jamské pleso je horské pleso v limbovom háji západne od Štrbského plesa. Jeho plocha je 0,67 hektára a maximálna hĺbka 4,2 metra. Nachádza sa vo Važeckej doline pri Tatranskej magistrále pod predvrcholom Jamy, po ktorom nesie aj názov.

D. Sikorjáková

žiaci záujmového útvaru

• Dňa 4.10.2018 sa naši žiaci zúčastnili okresného kola v cezpoľnom behu. Školu reprezentovali: Jozef Leškovský, Matej Čokina, Ján Česelka a Natália Pristašová.