• Návšteva družobnej školy zo Skrudziny (Poľsko)

V priebehu dvoch dní (20. – 21. 5. 2015) naša škola hosťovala tri učiteľky a 19 žiakov z družobnej školy zo Skrudziny (Poľsko).

Pripravili sme pre nich zaujímavý program, ktorý začal po ich príchode prehliadkou Ľubovnianskeho hradu a skanzenu. Po krátkom oddychu sa naši žiaci prezentovali kultúrnym programom a vzájomné zoznámenie sa sme v tanečnom rytme spestrili večernou diskotékou.

Hoci na druhý deň nám počasie príliš neprialo, zábavno-športové dopoludnie sa vydarilo. Súťažilo sa v zmiešaných družstvách v rôznych disciplínach a žiaci aspoň na chvíľu otestovali aj nové multifunkčné ihrisko pri škole. Popoludní si naši hostia prezreli tunajší Pravoslávny a Gréckokatolícky chrám a svoju návštevu uzavreli prehliadkou pútnického miesta na hore Zvir v Litmanovej.

Touto cestou chceme vyjadriť veľkú vďaku všetkým mamičkám, ktoré nám pomohli pri realizácii príprav na akciu.

• Festival drámy a umeleckého slova Alexandra Duchnoviča

• Festival drámy a umeleckého slova Alexandra Duchnoviča.

V priebehu dvoch dní (14.-15.5.2015) siedmi naši žiaci (Janka Gallyová, Slávka Gallyová, Sophia Derevjaníková, Martin Štefanik, Annamária Mytníková, Sabina Šlampiaková, Peter Kavecký) súťažili na krajskom kole v ukrajinskom prednese. Tento rok sa v Prešove uskutočnil už 54. ročník recitačnej súťaže, ktorá sa nesie pod názvom Festival drámy a umeleckého slova Alexandra Duchnoviča.

Vyhodnotenie:
              I. kategória - próza
              2. miesto (Janka Gallyová, 4. ročník)

II. kategória - próza
              1.miesto (Martin Štefanik, 5. ročník)

III. kategória - poézia
              3. miesto (Peter Kavecký, 9. ročník)
              III. kategória - próza
              2. miesto (Sabina Šlampiaková, 8. ročník)
          • Festival drámy a umeleckého slova Alexandra Duchnoviča - 28. 4. 2015

Vyhodnotenie okresného kola v ukrajinskom prednese:

I. kategória - poézia
              1 m. Slávka Gallyová (4. ročník)
              3.m. Matej Čokina (3. ročník)
              3.m. Mária Derevjaníková (4. ročník)

I. kategória - próza
              1.m. Sophia Derevjaníková (3. ročník)
              1.m. Janka Gallyvá (4. ročník)
              3.m. Jozef Leškovský (3. ročník)

Pripravovala p. uč. Mgr. Bibiána Gontkovská.

II. kategória - poézia
              1.m. Annamária Mytníková (7. ročník)

II. kategória - próza
              1.m. Martin Štefanik (5. ročník)

III. kategória - poézia
              1.m. Peter Kavecký (9. ročník)

III. kategória - próza
              1.m. Sabina Šlampiaková (8. ročník)

Pripravovala p. uč. PhDr. Žaneta Štefaniková.
          • Deň Zeme

Už sa stalo tradíciou, že naši žiaci každoročne zbierajú odpadky nielen v areáli školy, ale aj v okolí obce. Rozdelili sme sa do niekoľkých skupín a prešli všetkými ulicami. Čo je potešujúce, odpadkov je z roka na rok menej. Odmenou za zber bolo posedenie a opekanie na Oblaze.

• HISTÓRIA MOJEJ OBCE

Ešte v októbri sme sa zapojili do okresnej súťaže, ktorú organizovalo ĽOS v Starej Ľubovni pod názvom HISTÓRIA MOJEJ OBCE. Žiaci 9. ročníka (Veronika Virová, Peter Kavecký, Simona Česelková) písomnou formou spracovali históriu a súčasnosť obce Litmanová a žiak 7. ročníka (Mário Šlachtovský) významné osobnosti obce Jarabina, svojich predkov - I.I. Kindju a J. Maťašovskú.

Slávnostné vyhodnotenie súťaže sa uskutočnilo 30. 4. 2015 v Dome kultúry v Starej Ľubovni. Spomedzi viacerých mestských a dedinských škôl uspeli vo svojej kategórii - kolektív žiaci 9. ročníka brožúrkou o Litmanovej. Získali vynikajúce 1. miesto. Niekoľkomesačná drina sa vyplatila.

Pripravovali: PhDr. Žaneta Štefaniková (jazyková úprava)
                                 Mgr. Peter Argaláš (grafická úprava)
          • Marec  - mesiac knihy
            • Marec - mesiac knihy

O tom, že kniha nás obohacuje o vedomosti, poznanie, nové informácie a rozvíja našu slovnú zásobu, nám prišli porozprávať do kultúrneho domu zamestnankyne Ľubovnianskej knižnice. Svoju prezentáciu začali samotným vývinom písma až po súčasnosť a oboznámili nás s činnosťou, aktivitami knižnice. Zaujímavý životný príbeh sme si vypočuli od regionálnej spisovateľky Moniky Tančákovej, ktorá nám zároveň predstavila aj svoju publikačnú činnosť.

• Karneval 2015

• Karneval 2015  - Paletou pestrých masiek sa prezentovali naši žiaci na tohtoročnom karnevale. Porota mala ťažké rozhodovanie spomedzi takmer 23 individuálnych a 6 viacčlenných skupinových masiek vybrať tie najoriginálnejšie. Každá maska si zaslúžila obdiv a uznanie.