Výsledky zberu papiera -  Jún  2016

4. miesto: Natália Pristašová 5. ročník – 140 kg
              5. miesto: Slávka Gallyová 5. ročník – 139 kg

BLAHOŽELÁME !!!

Ďakujeme rodičom, žiakom, učiteľom a všetkým priateľom našej školy!

• Exkurzia v RTVS

Žiaci 6. ročníka sa 26. mája zúčastnili zaujímavej exkurzie v Košiciach, kde absolvovali prehliadku Slovenského rozhlasu a televízie. Mali možnosť nahliadnuť do nahrávacieho a dabingového štúdia, boli účastníkmi živého vysielania v rozhlase, vyskúšali si prácu s mikrofónom a kamerou.

• Škola v prírode

Tretiaci a štvrtáci našej školy tento rok absolvovali v dňoch 30.05. – 03.06. 2016  Školu v prírode.  Jeden krásny týždeň strávili v Drienici v Hoteli Javorná. Celý pobyt trávili v krásnej  prírode s prekrásnymi scenériami a rozľahlými lúkami. Celý pobyt sa niesol v duchu hier, zábavy a dobrej nálady. Počasie bolo príjemné, slnečné, príroda sa spoznávala a skúmala aj počas túry. Okrem vedomostného súperenia sa hrali  rôzne loptové hry na multifunkčnom ihrisku alebo sa plávalo v bazéne, jazdilo sa  na koni. Tu mohli všetci prezentovať svoje zručnosti, schopnosti i tvorivosť. Keďže izby boli krásne a útulné, stali sa na týždeň domovom žiakov, počas pobytu sa hodnotili na základe udržiavaného poriadku. Spokojnosť žiakov a ich radosť bola ocenením aj pre pani učiteľky. Pobyt v Škole v prírode bol vynikajúci a už ostávajú naň len krásne spomienky a zážitky.

• Turistický pochod - Vysoké Tatry

Dňa 21. 5. 2016 sa žiaci turistického záujmového útvaru zúčastnili turistického pochodu vo Vysokých Tatrách. Po trase: Popradské pleso – Štrbské pleso spoznávali krásy prírody TANAP-u.

• Festival drámy a umeleckého slova Alexandra Duchnoviča

Počas dvoch dní  (12.-13- 5. 2016) sa 8 žiaci našej školy zúčastnili 55. ročníka krajského kola v ukrajinskom prednese, ktorý sa nesie pod názvom Festival drámy a umeleckého slova Alexandra Duchnoviča. Každoročne ho organizuje Zväz Rusínov-Ukrajincov SR v Prešove.

Na súťaž žiakov pripravovali: Mgr. Bibiána Gontkovská, PhDr. Žaneta Štefaniková.

Výsledky súťaže:

kategória –     POÉZIA     2. miesto (Jozef Leškovský, 4. ročník)

PRÓZA      3. miesto (Sophia Derevjaníková, 4. ročník)

kategória –    POÉZIA     2. miesto (Janka Gallyová, 5. ročník)

PRÓZA   1. miesto (Slávka Gallyová, 5. ročník)

2. miesto (Mária Derevjaníková, 5. ročník)

kategória –    POÉZIA     2. miesto (Timea Kundľová, 7. ročník)

PRÓZA    1. miesto (Sabina Šlampiaková, 9. ročník)

Srdečne blahoželáme!

• Botanikiáda

V stredu 4. 5. 2016 sa žiaci  5. ročníka Mária Derevjaníková a  Simona Foltánová s  p. uč. Danicou Sikorjákovou zúčastnili regionálneho kola BOTANIKIÁDY v  botanickej záhrade v Košiciach. Organizátori BOTANIKIÁDY pripravili pre žiakov rôzne súťažné disciplíny. Žiačky skončili ako úspešné riešiteľky.

• Deň Zeme 2016

Už sa stalo tradíciou, že naši žiaci každoročne zbierajú odpadky nielen v areáli školy, ale aj v okolí obce. Rozdelili sme sa do niekoľkých skupín a prešli všetkými ulicami. Čo je potešujúce, odpadkov je z roka na rok menej. Odmenou za zber bolo posedenie a opekanie na Oblaze.

• Deň otvorených dverí 2016

- dňa 31.3.2016 sa v našej škole uskutočnil DOD pre rodičov a deti predškolského veku. Každý predškolák dostal menšiu pozornosť. Rodičov a deti privítali pekným slovom naši žiaci (M.Štefánik, T.kundľová), nasledoval program ( vido znázorňujúce krátky zostrih priebehu vyučovacích hodín, divadielko a vystúpenie žiakov v anglickom jazyku). Prekvapením bolo taktiež vystúpenie predškolákov s anglickými pesničkami. Predškoláci mali možnosť nahliadnuť do prváckych učebníc.

DOD sme ukončli vzájomnou debatou s rodičmi a predškoláci mali možnosť vlastnej realizácie v podobe vyhotovenia malého darčeka.