Deň pred oficiálnym Dňom detí sme si neoficiálne odskočili na Vojenskú základňu do Prešova. Celá škola. Mali sme jedinečnú možnosť vidieť:
• vzdušný výsadok z vrtuľníka
• ukážku výcviku psov
• ukážku skupinového letu
• ukážku boja zblízka, sebaobranu, weapon handling
• dynamickú ukážku letu L-39 Albatros a vrtuľníka UH-60M
• fastrope, taktický výsadok s použitím cvičnej munície
• záchranu a prepravu zraneného vrtuľníkom Mi-17M
Medzitým sme si vyskúšali nasadnúť do vetroňa, neobišli sme ani tanky, skúsili sme si nepriestrelnú vestu a prilbu..... Dokonca mal jeden žiak možnosť využiť služby vojenských záchranárov a odviesť sa vojenskou sanitkou k autobusu. A čo tak vrtuľník Black Hawk? To bol zážitok! Najprv ako posádka a potom ako piloti :). Cestou späť II. stupeň chytil dážď akurát na zmrzline. I. stupeň pokračoval na zmrzlinu do Ľubotína, a cestou sme sa modlili, aby tam nepršalo. A nepršalo. ;) A tak sme jedným sladkým kopčekom zakončili našu neoficiálnu návštevu v 51. krídle.